Aşk Çılgınlıktır…

Uzun zaman önce insanlar dünyayı çok iyi tanımadan önce, iyi huylar ve kötü huylar ne yapacaklarını bilmez vaziyette dolanıyorlarmış. Bir gün toplanmışlar ve her zamanki gibi oturuyorlarken saflık ortaya fikir atmış.

– Neden, saklambaç oynamıyoruz.?
Ve hepsi bu fikri beğenmiş ve hemen çılgınlık bağırmış;
– Ben ebe olmak istiyorum, Ben ebe olmak istiyorum..
Ve başka hiç kimse çılgınlığı arayacak kadar çıldırmadığı için, çılgınlık bir ağaca yaslanmış ve saymaya başlamış.
-1,2,3….
ve çılgınlık saydıkça, iyi huylularla kotu huylular saklanacak yer aramışlar.”SEFKAT”, ayın boynuzuna asılmış, “IHANET”, çöp yığının içine girmiş, “SEVGİ”, bulutların arasına kıvrılmış, “YALAN”, bir taşın altına saklanacağını söylemiş, ama yalan söylemiş, çünkü gölün dibine saklanmış,”TUTKU”, dünyanın merkezine gitmiş, “PARA HIRSI”, bir çuvalın içine girerken çuvalı yırtmış. Ve çılgınlık saymaya devam etmiş,
-79,80,81,82……
Aşkın dışında bütün iyi huylar o ana kadar zaten saklanmış. Aşk kararsız olduğu gibi, nereye saklanacağını da bilmiyormuş. Bu bizi şaşırtmamalı çünkü hepimiz aşkı saklamanın ne kadar zor olduğunu biliriz.
Ve çılgınlık;
-95,96,97,…..100
100’e vardığı anda “ASK” sıçrayıp güllerin arasına girmiş ve saklanmış, ve çılgınlık bağırmış;
– Sağım solum sobedir, geliyorum!!.
Ve arkasına döndüğünde ilk önce tembelliği görmüş, o ayaktaymış çünkü saklanacak enerjisi yokmuş. Sonra şefkati ayin boynuzunda görmüş ve ihaneti çöplerin arasında…. Sevgiyi bulutların arasında, yalanı gölün dibinde ve tutkuyu dünyanın merkezinde, hepsi birer birer bulunmuş sadece biri hariç. Ve çılgınlık umutsuzluğa kapılmış. En son saklanan kişiyi bulamamış. Derken haset, bulunmadığı için haset duyarak, çılgının kulağına fısıldamış
– “ASKI BULAMIYORSUN. GÜLLERIN ARASINDA SAKLANIYOR.”. Ve çılgınlık çatal seklinde tahta bir sopa almış ve güllerin arasına çılgınca saplamış, saplamış, saplamış taki yürek buradan bir haykırma onu durdurana kadar. Ve haykırıştan sonra, aşk elleriyle yüzünü kapayarak ortaya çıkmış ve parmakları arasında iki sicim gibi kan akıyormuş gözlerinden. Çılgınlık aşkı bulmak için heyecandan aşkın gözlerini çatal sopayla kör etmiş.

– Ne yaptım ben, ne yaptım ben
diye bağırmış…
– Seni kör ettim, nasıl onarabilirim
Ve aşk cevap vermiş
– Gözlerimi geri veremezsin. Ama benim için bir şey yapmak istersen, benim kılavuzum olabilir misin…?
Ve o günden beri aşkın gözü kördür ve her zaman çılgınlık yanındadır…

Leave a Comment

shared on wplocker.com