DropBox Çevrimiçi Depolama Hizmeti İncelemesi

DropBox, çevrimiçi olarak dosyalarınızı yedeklemenizi ve internet erişimi olan herhangi bir cihazdan bu dosyalara erişmenizi sağlayan ücretsiz* bir hizmettir.

Bu hizmete buradan üye olduktan sonra  dilerseniz internet tarayıcınız aracılığıyla, veya bilgisayarınıza ve(ya) akıllı telefonunuza kuracağınız yazılımı ile  dosyalarınızı internete yükleyebilir ve bilgisayarınızda belirlemiş olduğunuz klasörün DropBox ile her an eşlenmiş halde kalmasını sağlayabilirsiniz…

 

Bir flash disk düşünün, ama yanınızda taşımıyorsunuz. Dosyalarınıza aynı anda pek çok cihazdan ulaşabilirsiniz. Tek şart internet erişiminizinolması. Dropbox nedir sorusuna verilecek en kısa ve temel cevap budur. (Sdn)

DropBox’a ilk üye olduğunuz anda size ücretsiz olarak 2 GB alan sağlanır. Yapacağınız ek işlemler ile bu miktar 16GB ya kadar ücretsiz olarak çıkarılabilmektedir. Nedir bu ek işlemler ?

  1. Kamera yüklemeleri : Dropbox yazılımını akıllı telefonunuza indirdiğinizde, size “Telefon ile çektiğiniz fotoğraflar otomatik olarak DropBox alanınıza yüklensin mi?” sorusu yöneltilecektir. Bu soruyu olumlu cevapladığınızda 500 MB ek alan elde edersiniz.
  2. Tanıtım Metni (Gettin Started) : Dropbox kullanımı hakkında bilgiler içeren bu metnin tüm sayfalarını okuduğunuzda ek olarak 250 MB daha elde edersiniz.
  3. Basit Görevler (Simple Tasks) : Burda belirtilen işlemler yapıldığında, yaptığınız her işlem başına 125 MB ek alan elde edersiniz. Bu görevler Facebook ile bağlantı kurma, Twitter ile bağlantı kurma,  Twitter hesabınızdan belirtilen twiti atmak ve DropBox’ı neden sevdiğinizi belirten tek cümlelik bir yazı yazmanız olarak sıralanmaktadır. Bu 4 işlemi bitirdiğinizde 500 MB daha kazanmış olursunuz.
  4. Referanslar : DropBox’a davet ettiğiniz kişiler şayet sisteme üye olurlar ve onlar da bilgisayarlarına yazılımı yükleyip kullanmaya başlarlar ise her kişi başına 500 MB daha ek alan daha elde edersiniz. Böylece toplam 16 GB‘a kadar ücretsiz olarak hesabınızı artırmış olursunuz.

DropBox’ı hemen kullanmaya başlamak için buraya tıklayınız…

Kısacası; bilgisayarınızın sabit diskinin arızalanma, yedek aldığınız flashdisklerinizin kaybolma riskine karşın, her yerden tek şifre ile erişebileceğiniz ve anlık olarak bilgisayarınızda belirlediğiniz dosyaların en güncel hallerinin yer aldığı bir DropBox hesabı önemli belgeleriniz için hayat kurtarıcı bir nitelik taşıyabilir.

DropBox Kullanımı :

Video CNCTurkiye tarafından hazırlanmıştır.

 

*Dropbox Hizmeti kayıt olduğunuzda 2gb , metinde bahsedilen işlemleri yaptığınızda toplam 16gb’a kadar ücretsiz alan sağlamaktadır. Daha fazla alana ihtiyacınız olursa ücretli olarak satın alabilirsiniz…

Leave a Comment

shared on wplocker.com