Eğitim

Sizde Yeniçağ Teknikleri ile Tanışın,  Gücünü hissedin, Etkisini ve sonuçlarını kendiniz görün !

Bir milyon  dolarlık eğitim sorusu Katıldığınız eğitimde harcanan süreyi 100 birim olarak kabul  ediniz.    Bu birimin ne kadarını hangi başlıkta geçiriyorsunuz  ? Aynı soruyu şu  şekilde de sorabilirdik. Bugüne kadar verdiğiniz veya katıldığınız eğitimlerde en çok  zamanı hangi başlıkta geçiriyorsunuz?

  1. Okuma; hazırlanan bir metni, asetatı veya sunumu okuma
  2. Dinleme; eğitimciyi dinleme
  3. Seyretme, Görme; Ekrandan veya projeksiyondan hazırlanan  powerpoint sunumu veya bir filmi seyretme
  4. Tartışma, pratik; Konu ile ilgili diğer katılımcılarla tartışmak  veya pratik uygulamalar yapmak
  5. Öğretme; Bir katılımcının diğer bir katılımcıya konuyu öğretmesi

Yanıtlar

  1. Eğitimci için en kolay yöntemdir. Tabi katılımcılar içinde en zor  olanı. Eğer eğitimi hatırlama ve öğrenme olarak tanımlıyorsanız okuma bunun  için seçilecek en son yöntemdir.
  2. Evet anlattıklarınızı duyuyor, fakat gerçekten dinliyorlar mı?  İşitsel yönü güçlü olan kişiler sizi dinleyerek konunun büyük bir kısmını  hatırlayabilirler. Ya diğerleri? Unutmayın dinlemek ve uygulamak iki farklı  adımdır.
  3. Görsel açıdan zengin sunumlar, animasyonlar, filmler şüphesiz  aktarılan konunun algılanmasını kolaylaştırır.Bu yöntemde tek başına bir çözüm  olamaz. Sadece gördüğünüz kaç bilgiyi uygulayabildiniz?
  4. Tartışma grupları özellikle öğrenme seviyesini geliştirir. Bu  yöntem bilgilerin daha uzun süre kalıcı olmasına yardım eder.
  5. Katılımcıların birbiine öğretmesine izin vermek ve buna uygun  ortamlar yaratmak, sizi diğer eğitimcilerde en az on yıl ileriye götürür. Bu  yöntem kişisel özgüvenin gelişmesini sağlamanın yanında bilgilerin %97 oranında  bir davranış haline gelmesine yardımcı olur.

İkinci bir  milyon dolarlık eğitim sorusu, Eğitimlerde en çok konuşma zamanını kim harcıyor? eğitimci mi?  katılmcılar mı?

Eğer insanlar bizim kullandığımız  yöntemlerle öğrenemiyorlarsa, belkide onların bilgiyi öğrenme yöntemlerini  kullanma zamanımız gelmiştir.

Yaşamınızda  neyi bilmiyordunuz ve bunu bilmediğinizi nasıl öğrendiniz? Eğitimlerimiz,  bir çok katılımcı için Yeniçağ tekniklerini öğrenmek ve uygulamak ile birlikte  bugün bir kişisel dönüşüm programı haline gelmiştir. Yaşayarak  öğrenme olarak isimlendirdiğimiz bu programlar yoğun uygulama modülleri ile  zenginleştirilmiştir. Adım adım kolay tekniklerden zor olanlara doğru sürekli  pratik uygulamalar yaparsınız. Hedefimiz bir süre sonra hiç düşünmeden bunları  kolayca uygulayabilmenizdir.

Bu yolculukta kendi yeteneklerinizi keşfedecek ve gelecekte iyi bir  yönetici olmanın temel yetkinliklerinden birisini geliştireceksiniz.

shared on wplocker.com