Hakkımızda

Yeniçağ Eğitim Danışmanlık Aralık 2002 yılında kurulmuştur. Uşakta kişisel ve kurumsal eğitim ve danışmanlık ihtiyacını karşılamak amacıyla yola çıkmıştır. Kurumsal Gelişim Projeleri, Belgelendirme Danışmanlığı, Hibe Programları Danışmanlığı, Kişisel ve Kurumsal Gelişim Eğitimleri konularında Türkiye’nin bir çok bölgesinde çok sayıda kişi, kurum ve kuruluşa hizmet vermiş ve çalışmalarını büyüterek devam etmektedir. 2012 Kasım ayı içerisinde şirket merkezimizi İstanbul’a taşıyarak faaliyetlerimizi daha etkin bir yapıya dönüştürme imkânına kavuşacağız.

2006 yılına kadar ulaştığı sonuçlarla faaliyet alanını genişleterek komple kurumsal çözümler düşüncesi ile büyümesine devam etmiştir. Bu kapsamda teknoloji alanında kurumsal açıdan ihtiyaç duyulan hizmetleri Türkiye standartlarının üzerinde bir hizmet kalitesi ile sunmaya başlamış ve 2009 yılına kadar temsil ettiğimiz CASPER, KAREL, CREA, ARVENTO, GPS BUDDY, NETSIS markaları olmuştur. Daha sonra ki gelişmeler ile ürün gruplarında değişikliğe gidilerek üst segment ürünlerin hizmetini vermeye başlamıştır. Bu grupta EPSON BEST SELLER, IBM, DELL, HP, LG-ERICSSON, HONEYWELL, CNB, LOGO BUSINESS, MIMIO İnteraktif eğitim uygulamaları, EVO Satış Otomasyonu, GOLAKS Deri Otomasyonu gibi ürün gruplarının çözüm ortağı ve yetkili servis olarak hizmetini vermeye devam etmektedir.

Ayrıca Yeniçağ Milli Eğitim Bakanlığına bağlı bir eğitim kurumu olarak mesleki eğitimler vermektedir. 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Yönetmeliğine bağlı olarak Yeniçağım Yabancı Dil Kursu markası ile İngilizce eğitimi, Bilgisayar İşletmeni ve Bilgisayarlı Muhasebe, Perakendecilik Mağazacılık ve Temel Sekreterlik, Yönetim Organizasyon, İnsan Kaynakları Yönetimi, Üretim Yönetimi, Pazarlama Yönetimi, Finansal Yönetim alanlarında eğitim vererek MEB onaylı sertifikasyon sağlamaktadır.

Yeniçağ Eğitim Danışmanlık sosyal sorumluluk felsefesi ile Tüm Türkiye’de çok sayıda AB projesinin, Tarım Bakanlığı KKYDP, Kalkınma Ajansları Projelerinin hazırlamasında ve yürütülmesinde yer almıştır.

Eğitim ve Danışmanlık alanındaki faaliyetlerini TS 13082 (Hizmet Sektörü İçin Danışmanlık Hizmetleri), TS 13078 (Sanayi Sektörü İçin Danışmanlık Hizmetleri) belgelerine de alarak kalitemizi ve faaliyetlerini tescillemiş bulunmaktadır.

Kurumumuzun TS 13082 (Hizmet Sektörü İçin Danışmanlık Hizmetleri), TS 13078 (Sanayi Sektörü İçin Danışmanlık Hizmetleri) belgeleri ile ve 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanununa göre kuruluş ruhsatına sahip olması sebebiyle  KOSGEB Danışmanlık ve Eğitim desteklerinden yararlanmak isteyen firmaların KOSGEB onaylı Yeniçağ ile yaptığı anlaşma sonrasında danışmanlık ve eğitim hizmeti karşılığında yapacağı ödemeleri faaliyette bulunulan bölgenin özelliğine göre %50-60 ve70’e kadar geri alabilmektedir.

Uşakta ve Türkiye’nin farklı bölgelerinde çok sayıda kurumda eğitim ve danışmanlık ve teknoloji hizmetleri sunulmuştur. Bu kurumlarda gerçekleştirilmiş olan projelerde firmaların kurumsal kapasitelerinin artırılması amacıyla eğitim, danışmanlık ve teknoloji konularında çalışmalar yapılmıştır. Böylelikle İnsan Kaynakları ve yönetsel faaliyetlerde gelişim sağlanmış ve kurumda sağlanan verimlilik ve kapasite artışı ile ayrıca ilave yeni personellerin istihdam edilmesine de katkı sağlanmıştır. Ayrıca yeni yatırımların oluşturulması amacıyla AB projeleri, bölgesel kalkınma projeleri ve Tarım Bakanlığı Kırsal Kalkınma ve Yatırımı Destekleme programı kapsamında hazırlamış olduğumuz çok sayıda proje hibe desteği almış ve hem ülke ekonomisine hem de bölgesel gelişime ve bu kapsamda işsizliğin azaltılmasında katkı sağlamaktadır.

Şirket merkezimizin İstanbul’a taşınması ile Türkiye içerisinde yürüttüğümüz faaliyetlerimizi Uluslararası alana taşımak en büyük hedefimiz olarak ortaya konmuştur.

shared on wplocker.com