Sevginin Gücü…

Günlerden bir gün bir şehirde yaşayan bir ailenin kapısı çalınır. O sırada kapıyı evde olan evin kadını açar. Karşısında beyaz sakallı üç yaşlı nur yüzlü yaşlı durmaktadır. Önde duran yaşlı adam selam verir, “biz Tanrı misafiriyiz der” kadında bu söz üzerine buyrun der.

Yaşlı adam tekrar söze girer, evin reisi nerede diye sorar.
Kadın işte akşam dönecek ama siz buyurun lütfen bir sorun olmaz diye cevap verir.
Yaşlı adam teşekkür eder ve akşam tekrar ziyarette bulunacaklarını söyler ve ailesine şunları söylemesini ister… bizim isimlerimiz başarı, sevgi ve zenginliktir. Akşam kapınızı çaldığımızda sadece birimizi çağıra bileceksiniz  o yüzden ailenizle konuştuğunuzda hangimizi çağırmak istediğinize lütfen karar verir der ve ayrılırlar.
Akşam eşi işten küçük kızı da okuldan dönmüştür. Ve söze koyulur gün içerisinde yaşadığı olayı paylaşır. Baba söze girer başarıyı çağıralım o zaman der, anne ise artık evimize zenginlik girsin der, küçük kız ise ağlamaklı bir sesle hayır hayır der biz sevgiyi çağıralım. Aralarında tartışma büyümektedir. Bir süre tartıştıktan sonra küçük kızlarını kıramazlar ve sevgiyi çağırmak konusunda anlaşırlar.
O sırada kapı çalınır ve kadın kapıyı açtığında Sevgiyi davet ettiklerini söyler. Bu sözü duyan üç yaşlı adamda evin içerisine yönelir. Şaşıran kadın neden üçünüz geliyorsunuz gündüz sadece birinizin geleceğinizi söylemiştiniz diye konuşur.
Yaşlı adam tekrar söze girer, eğer başarıyı davet etseydiniz sadece başarı gelecekti, eğer zenginliği davet etseydiniz sadece zenginlik gelecekti. Sevgiyi davet ettiğiniz için biz her yere üçümüz gideriz der…
Her zaman daha erdemli, sevgi dolu bir dünya yaratmak elimizde unutma. Sevginin olduğu ortamda her şey mükemmel olacaktır…

 

Leave a Comment

shared on wplocker.com